Aiztur personas, kuras izkrāpušas 20 tonnas būvmateriālu

indoorlumberyard

Augustā Valsts policijas Organizēto noziegumu apkarošanas pārvalde sadarbībā ar Ieslodzījuma vietu pārvaldi aizturējusi organizētu krāpnieku grupējumu, kuri no kāda uzņēmuma izkrāpuši būvmateriālus 10 000 eiro vērtībā. Vīrieši krāpšanai izmantojuši shēmu, kas pēdējā laikā kļūst arvien populārāka – uzrādījuši viltotu maksājumu uzdevumu, lai uzņēmums izsniegtu preci.

Šā gada augusta sākumā pie uzņēmuma, kas izplata armatūras stieņus, vērsās kāds vīrietis, kurš it kā vēlējies iegādāties 20 tonnas armatūras. Vīrietis ziņojis, ka veikšot naudas pārskaitījumu, taču brīdinājis, ka prece nepieciešama steidzami, tādēļ lūdzis preci izsniegt līdz ar maksājuma uzdevuma uzrādīšanu.

Lai gan tas nozīmēja, ka prece jāizsniedz pirms vēl nauda parādījusies uzņēmuma kontā, tā darbinieki šādam darījumam piekrituši, taču vēlāk sapratuši, ka ir apkrāpti, jo nauda netika saņemta arī vairākas dienas pēc preces nodošanas pircējam.

Izmeklējot šo gadījumu, policija noskaidroja, ka to varētu būt izdarījuši četri vīrieši vecumā no 20 līdz 40 gadiem, no kuriem viens varētu būt organizējis nozieguma izpildi, atrodoties Jelgavas cietumā, taču pārējie izpildījuši cietumnieka norādījumus. Visi trīs brīvībā esošie vīrieši tikai aizturēti šā gada 11.augustā, bet ieslodzījumā esošā vīrieša kamerā tika veikta kratīšana, kuras laikā atrasti lietiskie pierādījumi. Vēlāk arī izdevies atgūt visu izkrāpto armatūru 10 000 eiro vērtībā.

Šobrīd aizdomās turēto statuss piemērots diviem aizturētajiem, bet kriminālpolicija turpina izmeklēšanu, lai precizētu pārējo iesaistīto personu lomas nozieguma veikšanā, kā arī, lai noteiktu, vai no viņu darbībām nav cietuši citi uzņēmumi. Jāpiebilst, ka pēdējā laikā krāpnieki bieži izmanto krāpšanas shēmu, kurā no pārdevēja tiek izkrāpta manta, uzrādot viltotu maksāšanas uzdevumu, tomēr parasti no šādu krāpnieku darbībām cieš personas, kas tirgo akcizētās preces – tabakas un naftas izstrādājumus.
Pievienot komentāru

Please enter your name

(nepieciešams)

Please enter a valid email address

(netiks publicēts, nepieciešams)

Please enter your message

Flickr Photos

  • Carabinieri Subaru Forester Roma centro (Italian military police car in the city center of Rome)
  • Carabinieri Seat Leon Roma centro (Italian military police car in the city center of Rome)
  • Carabinieri Jeep Grand Cherokee Roma centro (Italian military police SWAT unit jeep in the city center of Rome)
  • Carabinieri Alfa Romeo Giulietta Roma centro (Italian military police car in the city center of Rome)

kriminalzinas.lv © 2020 Visas tiesības paturētas