Aizturēta saistībā ar līdzdalību PVN izkrāpšanā lielā apmērā meklēšanā izsludināta persona, vēl divas ir meklēšanā

Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk - VID) Finanšu policijas pārvalde informē, ka 2013.gada 15.maijā Rucavas novadā sadarbībā ar Valsts Policijas Kurzemes reģiona pārvaldes darbiniekiem tika aizturēta viena no trim meklēšanā izsludinātajām personām - Andrejs Podrjadčikovs, kurš tiek turēts aizdomās par līdzdalību noziedzīgā grupējumā, kas nodarbojies ar pievienotās vērtības nodokļa izkrāpšanu teju pusmiljona latu apmērā. Liepājas tiesa 2013.gada 16.maijā Andrejam Podrjadčikovam piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu.


VID Finanšu policijas pārvaldes lietvedībā jau esošajos piecos kriminālprocesos par PVN izkrāpšanu lielā apmērā figurē vairākas par aizdomās turētām atzītās personas. 2013.gada aprīlī divi no kriminālprocesiem par pievienotās vērtības nodokļa izkrāpšanu lielā apmērā, izvairīšanos no nodokļu nomaksas, noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu lielā apmērā, nosūtīti Kurzemes tiesas apgabala prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai. Kriminālvajāšanu lūgts uzsākt pret divām noziedzīgajā grupējumā iesaistītām personām. Prokuratūrai nosūtītajos kriminālprocesos konstatētie nodarītie zaudējumi valsts budžetam ir vairāk kā 790 000 latu.


Jau iepriekš ziņots, ka VID Finanšu policijas pārvalde 2013.gada 24.janvārī uzsāka kriminālprocesu saskaņā ar Krimināllikuma 177.panta 3.daļu un 195.panta 3.daļu par pievienotās vērtības nodokļa izkrāpšanu no valsts budžeta vismaz pusmiljona latu apmērā un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu lielā apmērā, ko veikusi organizēta personu grupa. Minētā kriminālprocesa ietvaros, veicot 24 kratīšanas dažādos objektos Liepājā un Rīgā, 2013.gada februārī tika apturēts noziedzīgais grupējums, kas laika posmā no 2012.gada 1.janvāra līdz 2013.gada 24.janvārim veica noziedzīgas darbības autotransporta tirdzniecības, tekstilizstrādājumu tirdzniecības un minerālmēslu tirdzniecības jomās, sagatavojot grāmatvedības dokumentus par faktiski nenotikušiem darījumiem un tādējādi izkrāpjot no valsts budžeta pievienotās vērtības nodokli gandrīz pusmiljona latu apmērā (476 225,97 lati).


Kriminālprocesa ietvaros par aizdomās turētām atzītas 12 personas, no kurām deviņām Liepājas tiesa piemērojusi drošības līdzekli – apcietinājumu, divām personām piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis, bet trīs tika izsludinātas meklēšanā. Viens no tiem - Andrejs Podrjadčikovs (dzimis 1974.gadā) 2013.gada 15.maijā tika aizturēts un atrodas apcietinājumā, bet Vjačeslavs Popkovs (dzimis 1975.gadā) un Andrejs Ņikerins (dzimis 1962.gadā) joprojām ir izsludināti meklēšanā.


VID Finanšu policijas pārvalde lūdz atsaukties visus, kuri atpazīst pielikumā esošajās fotogrāfijās redzamās personas vai arī kuru rīcībā ir jebkāda informācija par šīm personām, zvanot uz tālruņiem 26128674 un 26139618.


Izmeklēšanas interesēs šobrīd plašāka informācija netiek sniegta.


¹177.pants. Krāpšana
(3) Par krāpšanu, ja tā izdarīta lielā apmērā vai ja to izdarījusi organizēta grupa, vai ja tā izdarīta, iegūstot narkotiskās, psihotropās, stipri iedarbīgās, indīgās vai radioaktīvās vielas, sprāgstvielas, šaujam­ieročus vai munīciju, — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz trīspadsmit gadiem vai ar naudas sodu līdz simt piecdesmit minimālajām mēnešalgām, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.
²195.pants. Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšana
(3) Par šā panta pirmajā vai otrajā daļā paredzētajām darbībām, ja tās izdarītas lielā apmērā vai ja tās izdarījusi organizēta grupa, — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz divpadsmit gadiem, konfiscējot mantu, un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.


Popkovs Vjačeslavs


Popkovs Vjačeslavs


Ņikerins Andrejs


Ņikerins Andrejs


Pievienot komentāru

Please enter your name

(nepieciešams)

Please enter a valid email address

(netiks publicēts, nepieciešams)

Please enter your message

Flickr Photos

  • DSC_6329a
  • DSC_6328a
  • DSC_6328
  • DSC_6327

kriminalzinas.lv © 2020 Visas tiesības paturētas