Aizturēts vīrietis aizdomās par sprādzienbīstamo priekšmetu glabāšanu Firsa Sadovņikova ielā

5395684243_f389be8c48_z

Valsts policijas (VP) Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas darbinieki sadarbībā ar Kurzemes reģiona pārvaldes Satiksmes uzraudzības rotas darbiniekiem 14. septembrī Liepājā aizturēja 1988. gadā dzimušu vīrieti, kurš tiek turēts aizdomās par sprādzienbīstamo priekšmetu vākšanu un glabāšanu Rīgā, garāžu kooperatīvā Firsa Sadovņikova ielā. Aizdomās turamais vīrietis apcietināts.

Šī gada 21. jūlijā Rīgas reģiona pārvaldes Ķengaraga iecirknī pēc saņemtās informācijas tika uzsākts kriminālprocess par iespējamo ieroču nelikumīgu glabāšanu Rīgā, Firsa Sadovņikova ielā.

Veicot pārbaudi norādītajā vietā, 24. jūlijā policijas darbinieki papildus ieročiem uzgājuši kopumā ap 100 dažādu sprādzienbīstamu priekšmetu – dažādus lādiņus un munīciju.

Notikuma vietā nekavējoties veikta tuvējās ēkās esošo cilvēku evakuācija, kā arī izsaukti Nacionālo bruņoto spēku sapieri, kuri vairākas stundas pārbaudīja garāžu teritoriju un nodrošināja sprādzienbīstamo priekšmetu drošu izvešanu un neitralizēšanu.

Lai atrastu un aizturētu personu, kura tiek turēta aizdomās par minēto priekšmetu vākšanu un glabāšanu, VP Rīgas reģiona pārvaldes Ķengaraga iecirkņa darbinieki uzsāka operatīvās meklēšanas pasākumus, sadarbojoties ar citiem Rīgas iecirkņiem un VP reģionālajām pārvaldēm.

Šobrīd zināms, ka minētā persona – 1988. gadā dzimušais vīrietis – līdz pat savam aizturēšanas brīdim aktīvi pārvietojās pa visu Latvijas teritoriju, tādējādi cenšoties izvairīties no atbildības.

Plašie meklēšanas pasākumi un sadarbība starp policijas pārvaldēm deva rezultātu – šī gada 14. septembrī Kurzemes reģiona pārvaldes Satiksmes uzraudzības rotas patruļa, saņemot informāciju par personas iespējamo atrašanās vietu, Liepājā uz ielas aizturēja 1988. gadā dzimušo vīrieti.

Tūlīt pēc aizturēšanas persona nodota Rīgas Ķengaraga iecirkņa darbiniekiem, kas turpina izmeklēšanu. Vīrietim piemērots drošības līdzeklis apcietinājums.

Zināms, ka aizturētais vīrietis apzināti vācis lādiņus un glabājis tos īrētajā garāžā Firsa Sadovņikova ielā. Pašlaik turpinās darbs, lai noskaidrotu citas izmeklēšanai nepieciešamās detaļas un lietu varētu nodot prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Pret vīrieti uzsākts kriminālprocess par šaujamieroča, šaujamieroča munīcijas, lielas enerģijas pneimatiskā ieroča, sprāgstvielas vai spridzināšanas ietaises izgatavošanu, remontēšanu, iegādāšanos, glabāšanu, nēsāšanu, pārvadāšanu, pārsūtīšanu vai realizēšanu bez attiecīgas atļaujas.

Par šo noziegumu Krimināllikumā paredzēts sods – brīvības atņemšana uz laiku līdz trim gadiem, īslaicīga brīvības atņemšana, piespiedu darbs vai naudas sods.
Pievienot komentāru

Please enter your name

(nepieciešams)

Please enter a valid email address

(netiks publicēts, nepieciešams)

Please enter your message

Flickr Photos

  • As conspiracists cry freedom, Australian lefties back riot police | Jeff Sparrow | Opinion
  • _8506186
  • _8506182
  • _8506184

kriminalzinas.lv © 2020 Visas tiesības paturētas