Aizturēts vīrietis, kurš sniedzis viltus informāciju par ēkās ievietotiem spridzekļiem

8557497473_07450f93a7_z

Vakar neilgi pirms pusnakts Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas darbinieki Grīvas ielā aizturēja kādu 1985. gadā dzimušu vīrieti par vairāku zvanu veikšanu, sniedzot viltus informāciju par ēkās ievietotiem spridzekļiem. Pēdējo dienu laikā šī ir jau otrā operatīvi aizturētā persona, kas sniegusi nepatiesu paziņojumu par ēkās ievietotu spridzekli.

Pirmdien ap pulksten pusvieniem un vēlāk ap pulksten trijiem anonīmi tika sniegta informācija par ievietotiem spridzekļiem Rīgas centrālstacijas ēku kompleksā, dzelzceļa stacijā “Rīga”, kā arī tirdzniecības centrā “Stockmann”. Zvanītāja norādītajās vietās pārbaudi veica Valsts policijas pretterorisma vienības “Omega” darbinieki. Sprādzienbīstami priekšmeti ēkās netika atrasti.

Savukārt vakar vakarā ap pulksten pieciem un vēlāk pulksten astoņiem saņemta informācija par it kā ievietotiem spridzekļiem vienā no Rīgas Centrāltirgus paviljoniem, tirdzniecības centrā “Stockmann”, kā arī kādā veikalā Grīvas ielā. Veicot pārbaudi visās norādītajās vietās, sprādzienbīstami priekšmeti netika atrasti.

Saņemot viltus informāciju par ēkās ievietotiem spridzekļiem, policijā tika uzsākti kriminālprocesi un nekavējoties sākta vainīgās personas meklēšana. Lai arī vīrietis zvanīja no mobilā tālruņa, kuram nebija SIM kartes, policijas darbiniekiem jau dažu stundu laikā izdevās noskaidrot vīrieša atrašanās vietu un aizturēt viltus zvanu veicēju.

Aizturētais vīrietis iepriekš vairākkārt nonācis policijas redzeslokā par dažāda rakstura noziegumiem. Pašlaik aizturētais vīrietis savu vainu atzīst daļēji. Policija turpina darbu, lai noskaidrotu konkrētās personas un citu personu saistību ar līdzīga rakstura noziegumiem, kas pastrādāti pēdējā laikā. Pret viltus zvanītāju uzsākts kriminālprocess par apzināti nepatiesu ziņojumu par spridzināmās ietaises ievietošanu.

Policija brīdina, ka šādu viltus paziņojumu gadījumā ne SIM kartes izņemšana, ne telefona numura slēpšana neliedz policijas darbiniekiem operatīvo meklēšanas pasākumu gaitā noskaidrot un aizturēt personas, kuras veic viltus zvanus. Par šādu noziedzīgu nodarījumu personām, kuras veic viltus zvanus, var draudēt reāla brīvības atņemšana, piespiedu darbs vai naudas sods.

Policija atgādina, ka sestdien naktī dažu stundu laikā pēc viltus paziņojuma sniegšanas par ievietotiem spridzekļiem ēkās Čiekurkalna 1. līnijā, Hanzas ielā un Matīsa ielā tika aizturēta 1982.
Pievienot komentāru

Please enter your name

(nepieciešams)

Please enter a valid email address

(netiks publicēts, nepieciešams)

Please enter your message

Flickr Photos

  • DSC_6329a
  • DSC_6328a
  • DSC_6328
  • DSC_6327

kriminalzinas.lv © 2020 Visas tiesības paturētas