Aizvien vairāk cilvēku nebaidās braukt alkohola reibumā

tumblr_m9f2sjhsp51qbgy0h

Aizvadītajās brīvdienās pastiprināti tika uzraudzīta drošības prasību ievērošanu ceļu satiksmē. Situācija joprojām nav iepriecinoša.

Reidu laikā konstatēts, ka ceļu satiksmes dalībnieku vidū turpina valdīt vienaldzība gan pret savu, gan apkārtējo drošību. It īpaši tas attiecināms uz autovadītājiem, kuri sēžas pie stūres alkohola reibumā.

Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas priekšnieks Jānis Lūks atklāj: “Joprojām satraucošs ir fakts, ka neskatoties uz lielajiem sodiem, risku zaudēt autovadītāja apliecību uz vairākiem gadiem, visnotaļ sarežģītiem braukšanas apstākļiem, jo ir rudens, tumšs, slikta redzamība, meža zvēri, autovadītāji turpina klaji ignorēt Ceļu satiksmes noteikumus – brauc ne tikai stiprā alkohola reibumā, bet arī mēģina bēgt no policijas, tādējādi pastiprinot jau tā bīstamo situāciju.”

Absolūts rekordists bija kāds Ērgļu novada, Jumurdas iedzīvotājs, kurš ne tikai pie stūres bija sēdies 3,04 promiļu reibumā un bez autovadītāja apliecības, bet arī mēģināja bēgt no policijas, kad vairākkārt tika aicināts apturēt automašīnu. Tas notika pēc pulksten 23:30 uz autoceļa Ērgļi – Jaunpiebalga – Saliņkrogs.

“Tāpat jābrīnās par tiem cilvēkiem, kas labprātīgi sēžas dzērājšofera automašīnā. Šiem pasažieriem nenoliedzami vērojama tieksme uz pašiznīcināšanos, jo piedzēries automašīnas vadītājs uz ceļa ir potenciāls slepkava,” pauž J.Lūks.

Kopumā reidu laikā reibumā tika aizturēti 41 transportlīdzekļa vadītāji, no tiem 23 mehānisko transportlīdzekļu vadītāji, 18 velosipēdu / mopēdu vadītāji. No 23 mehānisko transportlīdzekļu vadītājiem – 21 automašīnas vadītāji un 2 traktortehnikas vadītāji.

Bēdīgi, ka liels skaits vadītāju pie transportlīdzekļa stūres sēžas ievērojamā reibumā, jo 9 vadītājiem konstatētas vairāk par 1,5 promilēm, 7 vadītājiem no 1 – 1,5 promilēm un 7 no 0,5 līdz 1 promilei.

Tika pievērtsa uzmanību arī mazāk aizsargātajiem ceļu satiksmes dalībniekiem, proti, policija kontrolēja un brīdināja arī gājējus un riteņbraucējus. Tika atgādināts arī par noteikumiem, kas stājušies spēkā, ka pa neapgaismotām vai maz apgaismotām vietām ir jāpārvietojas ar uzvilktu atstarojošo vesti vai apģērbu ar labi redzamiem atstarojošiem elementiem. Un savu iespēju robežās arī tika dalītas atstarojošās vestes, tāpēc tiem, kuri kļuva par to īpašniekiem, lūdzam tās arī valkāt!

Brīvdienās, papildus ikdienā strādājošo policistu skaitam, uz Vidzemes ceļiem strādāja par 15 ekipāžām vairāk un, ja skatās kopsakarībā ar ceļu satiksmes negadījumiem, tad šajās brīvdienās to bija ievērojami mazāk. Tātad pašlaik vienīgais, kas disciplinē lielu daļu vadītājus ir policists un bailes no soda, bet jācer, ka šī situācija kādreiz mainīsies un autovadītāji paši sajutīs to cik svarīgi ir nedomāt tikai par savām interesēm, bet ņemt vērā arī citu satiksmes dalībnieku vajadzības un tiesības justies droši piedaloties ceļu satiksmē.
Pievienot komentāru

Please enter your name

(nepieciešams)

Please enter a valid email address

(netiks publicēts, nepieciešams)

Please enter your message

Flickr Photos

  • Carabinieri Yamaha motore Roma centro (Italian military police motorcycle in the city center of Rome)
  • Carabinieri BMW R1100-RTP Roma centro (Italian military police motorcycle in the city center of Rome)
  • Carabinieri Yamaha motore Roma centro (Italian military police motorcycle in the city center of Rome)
  • Two-Wheels-T-shirt

kriminalzinas.lv © 2020 Visas tiesības paturētas