Alkohols, ātrums, pārgalvība un četri bojāgājušie – aizvadītās diennakts bilance uz Latvijas ceļiem

Pēdējā jūnija diennakts uz Latvijas ceļiem bijusi traģiska – pavisam kopā vairākos negadījumos dzīvību zaudējuši četri jauni cilvēki. Lai arī nepārtraukts un intensīvs bijis gan policijas darbs, gan skaidrojošās kampaņas, cilvēki joprojām ir pārgalvīgi un vieglprātīgi. Tas iezīmējas arī vakar notikušajās avārijās – alkohola klātbūtne, pārgalvība un atļautā braukšanas ātruma pārsniegšana visticamāk bijuši iemesli traģiskajiem negadījumiem.


Vakar agri no rīta, neilgi pirms sešiem, Pierīgā, uz šosejas netālu no Vakarbuļļiem 1957. gadā dzimis vīrietis ar automašīnu Citroen uzbrauca diviem gājējiem – 1987. gadā dzimušam vīrietim un 1986. gadā dzimušai sievietei. Abi gājēji notikuma vietā mira, nesagaidot medicīnisko palīdzību. Pēc sākotnējās informācijas gājēji bija atradušies uz ceļa braucamās daļas, iespējams, alkohola reibumā. Citroen vadītājam alkohola reibums netika konstatēts. Policija šobrīd skaidro notikušā apstākļus.


Rīgas reģionā pagājušajā diennaktī notika vēl viens negadījums, kurā dzīvību zaudēja jaunietis, – ap 20:30 Olaines novadā uz apvedceļa Salaspils – Babīte (19. km) 1988. gadā dzimis vīrietis vadīja automašīnu Audi un nobrauca no ceļa, iebraucot kokos. Notikuma vietā automašīnas vadītājs gāja bojā. Iespējams, autovadītājs varētu būt ievērojami pārkāpis atļauto braukšanas ātrumu, jo negadījuma rezultātā automašīna sadalījusies uz pusēm.


Tāpat vakar ap pulksten 20:30 Latgales reģiona Baltinavas novadā uz autoceļa Baltinava – Kārsava vadītājs netika galā ar automašīnas vadību, kā rezultātā nobrauca no ceļa braucamās daļas, iebrauca grāvī un apgāzās. 1988. gadā dzimis vīrietis pēc negadījuma tika nogādāts slimnīcā, kur vēlāk no gūtajām traumām mira. Automašīnas vadītājs un citi pasažieri no notikuma vietas aizgāja, nesagaidot neatliekamās medicīniskās palīdzības darbiniekus.


Pēc tam policijas darbinieki noskaidroja arī pārējās personas – automašīnu vadījis 1984. gadā dzimis vīrietis, kuram pēc negadījuma tika konstatēts alkohola reibums. Šobrīd vadītājs ir aizturēts. Automašīnā atradušies arī divi citi pasažieri – 1988. gadā un 1976. gadā dzimuši vīrieši.


Policija vēlreiz vēlas ikvienam atgādināt, cik būtiski nebūt pārgalvīgiem un izvērtēt iespējamās rīcības sekas – nesēsties pie stūres reibumā, neļaut to darīt citiem un, atrodoties satiksmē, ievērot visus nepieciešamos noteikumus. Tāpat nekādā gadījumā neatstāt notikuma vietu, ja notikusi nelaime – cilvēka atstāšana bez palīdzības ir ne tikai ir neētiska, bet par to atbildība paredzēta arī Krimināllikumā.


Avots: Valsts policija

Pievienot komentāru

Please enter your name

(nepieciešams)

Please enter a valid email address

(netiks publicēts, nepieciešams)

Please enter your message

Flickr Photos

  • Hadson Trooper, Japan 1950
  • polícia militar
  • polícia militar
  • polícia militar

kriminalzinas.lv © 2020 Visas tiesības paturētas