Apzināti norādot nepatiesu informāciju, grib izkrāpt 64 000 latu no ES fondu līdzekļiem

Policijas darbinieki uz aizdomu pamata par krāpšanu lielos apmēros personu grupā aizturējusi trīs vīriešus, kuri ar nolūku, apzināti norādot nepatiesu informāciju, bija iecerējuši izkrāpt naudas līdzekļus 64 000 latu apmērā no Eiropas Savienības (ES) fondiem.


Iesaistītās personas – 1977., 1982. un 1989. gadā dzimuši vīrieši, izmantojot virkni savā starpā saistītus uzņēmumus, tajā skaitā arī fiktīvus, iesniedza „Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā” noslēguma maksājuma pieprasījumu par ES fonda projekta īstenošanu aktivitātes „Atbalsts ieguldījumiem sīko un mazo komersantu attīstībā īpaši atbalstāmajās teritorijas” ietvaros. Pieprasījumā apzināti tika norādīta nepatiesa informācija par iegādātās iekārtas cenu; tās patiesā vērtība bija septiņas reizes mazāka, nekā minēts projektā.


Par konkrēto gadījumu Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu pārvaldē 2012. gada 31. janvārī tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 177. panta 3. daļas. Šī gada 22. janvārī par šo noziedzīgo nodarījumu tika aizturēta personu grupa. Iesaistītajām personām piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis. 28. martā kriminālprocess nosūtīts kriminālvajāšanas uzsākšanai.


Kopumā šajā gadā uzsākti trīs kriminālprocesi, kas saistīti ar ES finanšu līdzekļu izkrāpšanu. Valsts policija arī turpmāk pievērsīs pastiprinātu uzmanību finanšu līdzekļu izkrāpšanai no ES fondiem.


Avots: Valsts policija

Pievienot komentāru

Please enter your name

(nepieciešams)

Please enter a valid email address

(netiks publicēts, nepieciešams)

Please enter your message

Flickr Photos

  • Bicycle Police
  • Northern Regional Police Department
  • Northern Regional Police Department
  • Northern Regional Police Department

kriminalzinas.lv © 2020 Visas tiesības paturētas