Dobeles policisti operatīvi noskaidrojuši jauniešus, kurš jokojoties informējuši, ka veikalā ievietots spridzeklis

Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvalde (ZRP) informē, ka vakar, 13.janvārī pulksten 19.30 VP ZRP Dobeles iecirknis saņēma telefonisku informāciju, ka veikalā Dobelē, Muldavas ielā ievietots spridzeklis.

Nekavējoši notikuma vietā ieradās operatīvie dienesti, tika veikta iedzīvotāju evakuācija, sprādzienbīstami priekšmeti netika atrasti. VP ZRP KPB Patruļpolicijas darbinieki, jau ierodoties notikuma vietā pie veikala pamanīja četrus jauniešus, kuri varētu būt saistīti notikušajā un drīz jau tika noskaidroti vēl divi citi nepilngadīgie, kuri zvanījuši un snieguši šāda veida informāciju, jokojoties. Abi tika aizturēti – viens 14 gadu vecs un otrs 12 gadus vecs. Abi jaunieši jau sastāv nepilngadīgo lietu uzskaitē. Policija uzsver, ka ar šādām lietām nedrīkst jokot, jo par šāda veida darbībām ir paredzēta kriminālatbildība, kura iestājas no 14 gadu vecuma, savukārt, ja nav vēl 14 gadi, tad piemēro audzinoša rakstura piespiedu līdzekli. Skolās un ģimenē ar bērniem ir jāpārrunā šīs lietas, ka ar šāda veida darbībām nedrīkst jokot, jo par to paredzēta atbildība.

Policija par notikušo uzsāka Kriminālprocesu pēc Krimināllikuma

231.panta „Par apzināti nepatiesu paziņojumu par sprāgstošas, indīgas, radioaktīvas vai bakterioloģiskas vielas vai materiālu vai spridzināmās ietaises ievietošanu iestādē, uzņēmumā vai citā objektā vai novietošanu iestādes, uzņēmuma vai cita objekta ārpusē”, kas paredz sodu ar īslaicīgu brīvības atņemšanu vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Avots: Valsts policija
Pievienot komentāru

Please enter your name

(nepieciešams)

Please enter a valid email address

(netiks publicēts, nepieciešams)

Please enter your message

Flickr Photos

  • San Francisco Police
  • Vigil for Ruth Bader Ginsburg at Supreme Court
  • Vigil for Ruth Bader Ginsburg at Supreme Court
  • Vigil for Ruth Bader Ginsburg at Supreme Court

kriminalzinas.lv © 2020 Visas tiesības paturētas