Iepriekš sodītam Latvijas pilsonim Lielbritānijā vajadzēs izciest deviņus gadus cietumsoda

491302865_deb8f6fe51_z

"Kent Online" vēsta, ka Lielbritānijā notiesāts Latvijas pilsonis, kurš uzbrucis mājokļa izīrētājai. Vīrietis iepriekš izcietis sodu par divām slepkavībām Latvijā.

Vīrietis ir 52 gadus vecais Pēteris Vankovs. Pagājušā gada novembrī viņš savai izīrētājai Tatjanai Ivanovai vairākas reizes iesitis pa seju, bet pēc tam sadūris sievieti kājā.

Izīrētāja esot uzstājusi, lai Vankovs izvācās no Mērstonas dzīvokļa. Tajā viņš dzīvoja pie savas draudzenes Žanetes Tolkunovas.

Vīrietis bija izteicis arī klajus draudus Ivanovai, sakot, ka nogalinās sievieti, viņas bērnus, kā arī nodedzinās viņas māju.

Tika klaji kritizēta likumsargu vājā sadarbība ar Latvijas tiesībsargājošajām instancēm, jo tiesu vajadzēja vairākas reizes atlikt, līdz tika uzzināts viss par Vankova kriminālvēsturi Latvijā.

Maidstonas tiesas zvērinātajiem soda mēra pieņemšanas brīdī nebija informācijas, ka Vankovs jau iepriekš Latvijā ir pastrādājis divas slepkavības.

Prokurors Pīters Velšs pauda sašutumu, ka Latvijas likumsargi ir ļoti ilgi kavējušies, lai sniegtu ziņas britiem par Vankova sodāmībām. Nepietika ar to, ka informācija tika sūtīta ilgi, bet papildus pienākumus Latvija uzlika britu policijai, kad saņemtā informācija bijusi latviešu valodā un nācies meklēt tulka palīdzību.

Vīrietis Latvijā deviņdesmito gadu beigās bija tiesāts par divu vīriešu slepkavībām. Vienu vīrieti viņš nogalināja dzēruma konfliktā iedurot tam kaklā, divas reizes krūtīs un sitot tam ar cirvi pa galvu.

Otru reiz Vankovs sadūra divus vīriešus, vienam no viņiem gadījums beidzās letāli.

Par pirmo slepkavību Vankovam piesprieda 12 gadus cietumsoda, bet par otru 15 gadus cietumsoda, tomēr abi soda mēri tika samazināti uz deviņarpus gadu cietumsodu.

Maidstonas tiesa vīrietim piesprieda deviņus gadus cietumsoda, no tā viņam ir cietumā jāpavada vismaz divas trešdaļas, turklāt pēc tā Vankovam būs piecu gadu pārbaudes laiks.
Pievienot komentāru

Please enter your name

(nepieciešams)

Please enter a valid email address

(netiks publicēts, nepieciešams)

Please enter your message

Flickr Photos

  • As conspiracists cry freedom, Australian lefties back riot police | Jeff Sparrow | Opinion
  • _8506186
  • _8506182
  • _8506184

kriminalzinas.lv © 2020 Visas tiesības paturētas