Izdodas glābt vīrieti pēc 12 klīniskajām nāvēm12302208364_c6da2d514a_z

3. septembrī operatīvi un veiksmīgi darbojoties Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta un Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikas mediķiem un Sirds un asinsvadu slimību klīnikas kardiologiem tika izglābta 65 gadus veca vīrieša dzīvība, kuram ceļā uz slimnīcu 12 reizes iestājās klīniskā nāve.


Vīrietis mājās sajuta pēkšņas stipras sāpes krūtīs, kādas iepriekš nav bijušas un kas 20 minūšu laikā pastiprinājās. Tāpat vīrietis juta tirpšanu rokā, sākās elpas trūkums un auksti sviedri. NMP dienesta mediķu brigāde vīrietim konstatēja miokarda infarktu. Ceļā uz slimnīcu vīrietim vairākkārt apstājās sirdsdarbība, un brigāžu mediķi veica atkārtotus atdzīvināšanas pasākumus, kas bija veiksmīgi.

Nonākot Rīgas Austrumu slimnīcā, pacients jau bija atguvis samaņu un nekavējoties tika nogādāts Invazīvās kardioloģijas laboratorijā, kur viņam tika veikta sirds asinsvadu stentēšana jeb sašaurināto asinsvadu paplašināšana, atjaunojot normālu asins plūsmu. Pašlaik pacienta stāvoklis tiek raksturots kā stabils, viņš ir piesamaņas.

Atskatoties uz aizvadīto mēnesi, Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikā augustā kopumā medicīniskā palīdzība tika sniegta 6330 pacientiem, no kuriem 1102 gadījumi bija klasificēti kā dzīvībai bīstami. Ar dažādām traumām bija ievesti 1040 cilvēki, 62 cilvēki bija guvuši smagas politraumas, lielākoties ceļu satiksmes negadījumos, 86 pacienti specializētai palīdzībai bija pārvesti no praktiski visām rajonu slimnīcām.


Pievienot komentāru

Please enter your name

(nepieciešams)

Please enter a valid email address

(netiks publicēts, nepieciešams)

Please enter your message

Flickr Photos

  • James Madison University Police Department
  • erra polis
  • North Yorkshire Police (YJ19 AEP)
  • Orlando Police 6963

kriminalzinas.lv © 2020 Visas tiesības paturētas