Jēkabpils policisti operatīvi noskaidrojuši skolnieku, kurš jokojoties informējis, ka skolā ienesis granātu un ar to uzspridzināšot skolu

Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvalde (ZRP) informē, ka šodien 9.janvārī ap pulksten 9.20 VP ZRP Jēkabpils iecirkņa policijas darbinieki saņēma informāciju no Ancenes pamatskolas, ka vienam no skolēniem somā esot granāta un draudējis ar to uzspridzināt skolu. Bērnu savstarpējās sarunas laikā viena no skolotājām dzirdējusi šādu sarunu, tāpēc nekavējoši par to informējusi policijas darbiniekus.

Nekavējoši notikuma vietā ieradās operatīvie dienesti, policija, valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, neatliekamā medicīniskā palīdzība. Nekavējoši izbraucot uz notikuma vietu, tika veikta 35 skolēnu un 11 pieaugušo evakuācija, notikuma vietā strādāja arī policijas kinologs ar dienesta suni, sprādzienbīstams priekšmets netika atrasts.

Policijas darbinieki noskaidrojuši arī skolnieku, kurš jokojoties izteicis šādu informāciju, noskaidrots, ka skolnieks jau vairākas dienas iepriekš nav bijis skolā. Skolnieks mācās 7.klasē un ir 13 gadus vecs. Skolnieks, gribējis tikai pajokot un nevarējis iedomāties, ka visi to uztvers tik nopietni un ka būšot šādas sekas.

Policija par notikušo uzsāka Kriminālprocesu pēc Krimināllikuma

231.1 panta „Par apzināti nepatiesu paziņojumu par sprāgstošas, indīgas, radioaktīvas vai bakterioloģiskas vielas vai materiālu vai spridzināmās ietaises ievietošanu iestādē, uzņēmumā vai citā objektā vai novietošanu iestādes, uzņēmuma vai cita objekta ārpusē”, kas paredz sodu ar īslaicīgu brīvības atņemšanu vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Tā kā skolēns nav vēl sasniedzis 14 gadu vecumu, no kura iestājas kriminālatbildība, tad tiks lemts par audzinoša rakstura piespiedu līdzekļu piemērošanu. Policija uzsver, ka ar šādām lietām jokot nedrīkst.

Avots: Valsts policija
Pievienot komentāru

Please enter your name

(nepieciešams)

Please enter a valid email address

(netiks publicēts, nepieciešams)

Please enter your message

Flickr Photos

  • Cornwall-on-Hudson Police, Cornwall-on-Hudson, New York
  • Untitled Flickr photo
  • Untitled Flickr photo
  • NEWS: JUNE 2 Black Lives Matter protest Sydney

kriminalzinas.lv © 2020 Visas tiesības paturētas