Jūrmalā aizturēti divi telefonkrāpnieki

10419014_719362041493037_3050525103221391677_n

Pirms nepilnām divām nedēļām kādai Jūrmalas iedzīvotājai uz mājas telefonu piezvanīja nepazīstams vīrietis, kurš stādījās priekšā kā policijas darbinieks. Vīrietis informēja, ka sievietes dēls ir izdarījis likumpārkāpumu, un, lai dēlam nebūtu nepatikšanas, viņai jāsamaksā 3000 eiro. Tā kā sievietei pieprasītās summas nebija, viņa samaksāja 1000 eiro. Vēlāk sieviete sazinājās ar dēlu un noskaidroja, ka tāds negadījums nav bijis un saprata, ka tikusi apkrāpta.

Cietusī pēc notikušā ar iesniegumu vērsās Jūrmalas policijas iecirknī. Veicot operatīvos meklēšanas pasākumus, policistiem izdevās noskaidrot iespējamās vainīgās personas. Pagājušajā nedēļā policijas darbinieki aizturēja 1991. un 1987. gadā dzimušus iepriekš par zādzībām un laupīšanām tiesātus vīriešus. Viens no aizturētajiem vīriešiem bija zvana veicējs, savukārt otrs – izpildītājs, kurš ieradās pēc naudas.

Veicot kratīšanu 27 gadus vecā vīrieša dzīvesvietā, policisti atrada un atsavināja piecus mobilos tālruņus un deviņas SIM kartes. Policijā sākts kriminālprocess par krāpšanu. 14. novembrī 27 gadus vecajam vīrietim tiesa piemēroja drošības līdzekli apcietinājumu.

Lai saņemtu no cietušās naudu, krāpnieki darbojās ļoti ātri – viņi uzturēja telefonsarunu līdz brīdim, kamēr pēc naudas ieradās sabiedrotais. Telefonsaruna tika uzturēta tādēļ, lai nepieļautu, ka cietusī persona varētu sazināties ar savu tuvinieku, kurš it kā ir izraisījis šo negadījumu.

Policija norāda, ka vecāka gadagājuma cilvēki nereti naudu glabā un krāj mājās un krāpnieki to izmanto, iegūstot pensionāru uzticību. Policijas darbinieki aicina iedzīvotājus nebūt vienaldzīgiem un informēt vecāka gadagājuma cilvēkus par riskiem uzglabājot lielas naudas summas mājās, tāpat pastāstīt par krāpniekiem.

Parasti krāpnieki darbojas ļoti viltīgi un zvana uz daudziem tālruņu numuriem, jautā par to vai cilvēkam ir brālis, māsa vai mazbērni un, saņemot apstiprinošu atbildi, norāda, ka radinieks nokļuvis nelaimē. Policija aicina, saņemot šāda veida zvanus, kur kāds svešinieks pieprasa naudu, nekavējoties ziņot par to policijai, zvanot 110 vai vēršoties tuvākajā policijas iecirknī.
Pievienot komentāru

Please enter your name

(nepieciešams)

Please enter a valid email address

(netiks publicēts, nepieciešams)

Please enter your message

Flickr Photos

  • Carabinieri Subaru Forester Roma centro (Italian military police car in the city center of Rome)
  • Carabinieri Seat Leon Roma centro (Italian military police car in the city center of Rome)
  • Carabinieri Jeep Grand Cherokee Roma centro (Italian military police SWAT unit jeep in the city center of Rome)
  • Carabinieri Alfa Romeo Giulietta Roma centro (Italian military police car in the city center of Rome)

kriminalzinas.lv © 2020 Visas tiesības paturētas