Jūrmalā aizturēti maluzvejnieki, kuri kopā radījuši ap 21 000 eiro lielu kaitējumu dabas resursiem

carp-underwater-web

Oktobrī Jūrmalas iecirkņa darbinieki no iedzīvotājiem saņēma informāciju par patvaļīgu zivju iegūšanu Lielupē. Policisti, pārbaudot saņemto informāciju, sadarbībā ar Valsts vides dienesta Lielrīgas reģionālās vides pārvaldes darbiniekiem vakar vakarā veica reidu Lielupē.

Reida laikā policisti pamanīja, ka laivā atrodas divi vīrieši, kuri nodarbojās ar patvaļīgu zivju iegūšanu. Ieraugot, ka abu nodarbošanās ir pamanīta, nelikumīgās zvejas cienītāji mēģināja aizmukt no likumsargiem, pārpeldot uz pretējo upes krastu. Tomēr, sasniedzot krastu, abi 1986. un 1980. gadā dzimušie vīrieši tika aizturēti.

Pārbaudot vīriešu mantas, policisti atrada aptuveni 280 metrus garus zvejas tīklus, kā arī ievērojamu skaitu zivju, dabas resursiem nodarot aptuveni 12’000 eiro lielu kaitējumu.

Tāpat arī 23. oktobrī policijas darbinieki Lielupē pamanīja vīrieti, kurš nodarbojas ar patvaļīgu zivju iegūšanu. Policisti aizturēja 1971. gadā dzimušu vīrieti, pie kura atrada zvejas rīkus, aptuveni 350 metrus garus tīklus, kā arī dažādas zivis – vairākas vimbas, lašus, plaužus, brekšus, līņus, zandartus, asari, kā arī līdaku un vēdzeli. Kopējais dabas resursiem nodarītais kaitējums aprēķināts ap 9300 eiro.

Identificējot zvejnieku, policisti noskaidroja, ka aizturētais jau iepriekš par identiskiem nodarījumiem nonācis Valsts vides dienesta darbinieku redzeslokā.

Abos gadījumos ir sākti kriminālprocesi par zivju patvaļīgu iegūšanu, radot būtisku kaitējumu. Vīriešus par šādu likuma pārkāpumu var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem, īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai ar naudas sodu.
Pievienot komentāru

Please enter your name

(nepieciešams)

Please enter a valid email address

(netiks publicēts, nepieciešams)

Please enter your message

Flickr Photos

  • VX09 FFD
  • BX20 CXL
  • BX15 GKY
  • San Bruno Police

kriminalzinas.lv © 2020 Visas tiesības paturētas