Laikraksts: ASV policija nošauj vairāk nekā divus cilvēkus dienā

usa_police-388x220

“Washington Post” laikraksta apkopotie dati liecina, ka ASV policija nošauj divreiz vairāk cilvēku, nekā oficiāli dati apgalvo, ziņo BBC.
Laikraksts rakstīja, ka pirmajos piecos šī gada mēnešos ir nogalināti 385 cilvēki – vairāk nekā 2 dienā. Noslepkavoto melnādaino upuru skaits bija neproporcionāli liels, neapbruņoto cilvēku vidū.

Oficiālā statistika tiek veidota paļaujoties uz pašu tiesībsargājošo iestāžu ziņojumiem, kas liecina, ka katru gadu kopš 2008. gada ir nogalināti 400 cilvēki.

Policijai ASV ir atļauts pielietot letālu spēku, ja ir radušās briesmas viņu vai citu cilvēku dzīvībām, taču pašlaik nav uzticams veids, kā izsekot policijas izraisītajām nāves.

“Washington Post” pavēstīja, ka uzskaitījuši katru letālu policijas šaušanu 2015. gadā, izmantojot intervijas, policijas ziņojumus, vietējos plašsaziņas līdzekļus un citus avotus. Tika konstatēts, ka šī gada slepkavošanas likme ir 2,6 nāves gadījumi dienā– gandrīz nekā divas reizes vairāk, salīdzinot ar oficiāli sniegto datu likmi, kura ir 1,1 nāves gadījums dienā.

“Par šīm šaušanām rupji netiek ziņots,” laikrakstam norāda bijušais policijas priekšnieks Džims Buermans. “Mēs nekad nesamazināsim policijas nepamatoto šaušanu, ja nevarēsim precīzi izsekot šo informāciju”.
Laikraksta analīzes rezultāti liecina, ka policija līdz šī gada beigām būs nogalinājusi aptuveni 1000 cilvēkus.

Vairāk nekā 80 procenti no nogalinātajiem upuriem bija bruņojušies ar kaut kāda veida ieroci, bet vismaz 16 procenti bija neapbruņoti vai sev līdzi bija paņēmuši rotaļu ieroci.

118 no nogalinātajiem bija vecumā no 25-34 gadiem, kamēr 94 gadījumos upuri bija 35-44 gadus veci. Astoņi no policijas nošautajiem upuriem bija bērni jaunāki par 18 gadiem. Jāatzīmē, ka tika noskaidrots, ka melnādainie cilvēki tiek nošauti un nogalināti trīs reizes vairāk nekā baltādainie vai citu minoritāšu pārstāvji.
Pievienot komentāru

Please enter your name

(nepieciešams)

Please enter a valid email address

(netiks publicēts, nepieciešams)

Please enter your message

Flickr Photos

  • As conspiracists cry freedom, Australian lefties back riot police | Jeff Sparrow | Opinion
  • _8506186
  • _8506182
  • _8506184

kriminalzinas.lv © 2020 Visas tiesības paturētas