Lieldienu brīvdienās ugunsgrēkos cietuši trīs cilvēki; viens gājis bojā

SONY DSC

Aizvadītajās Lieldienu brīvdienās, laika posmā no šī gada 3.aprīļa plkst. 6.30 līdz 7.aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 154 izsaukumus. Kopumā dzēsti 85 ugunsgrēki, tajā skaitā arī 14 kūlas ugunsgrēki, veikti 55 glābšanas darbi un saņemti 14 maldinājumi, informē VUGD.

Lieldienu brīvdienās ugunsgrēkos gāja bojā viens cilvēks, trīs cieta, savukārt divi tika izglābti.

Piektdien, 3.aprīlī, plkst. 21.18 VUGD saņēma izsaukumu uz Ziemeļu ielu Rīgā, ka jūtams spēcīgs sadūmojums. Ierodoties notikumu vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka piecstāvu dzīvojamās māja pirmā stāva dzīvoklī dega sadzīves mantas 10m2 platībā. No ēkas tika evakuēti 20 cilvēki. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 23.05.

Sestdienā plkst.8.42 tika saņemts izsaukums uz Prūšu ielu Rīgā, kur piecstāvu dzīvojamā mājā dega trešā stāva dzīvoklis 30m2 platībā. Ugunsgrēkā bojā gāja 70 gadus veca sieviete, savukārt cieta 70 gadus vecs vīrietis. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst.10.26 un kā iespējamais ugunsgrēka iemesls tiek minēts neuzmanīga smēķēšana.

Līdztekus sestdien naktī plkst. 23.35 tika saņemts izsaukums uz Bernātu ielu Jūrmalā, kur dega divstāvu neapsaimniekotas ēkas bēniņi, jumts un ārsiena 110m2 platībā. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 2.32.
Svētdien Salamandras ielā Rīgā dega vienstāvu neapsaimniekota māja 300m2 platībā. Ugunsdzēsēji glābēji ugunsgrēku likvidēja plkst. 12.34.

Savukārt otrajās Lieldienās ugunsdzēsēji glābēji steidzās palīgā cilvēkam, kuram, teritorijas sakopšanas darbu laikā, Parādes ielā Rīgā bija uzkritis virsū koks – ugunsdzēsēji glābēji koku sazāģēja un vīrieti atbrīvoja.

Pirmdien plkst. 10.29 tika saņemts izsaukums uz Mirdzas Ķempes ielu Rīgā. Ierodoties notikumu vietā ugunsdzēsēji glābēji noskaidroja, ka sadūmojums dzīvojamā mājā radies no tā, ka kāpņu telpā dega elektriskais skapis. Ugunsdzēsēji glābēji evakuēja 15 cilvēkus, pārliecinājās vai gruzdēšana neturpinās un izvēdināja telpas. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 11.18.

Plkst. 20.23 VUGD saņēma izsaukumu uz Brāļu Kaudzīšu ielu Jaunpiebalgā. Ierodoties notikumu vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka trīsstāvu dzīvojamās mājas otrā stāva dzīvoklī dega sadzīves mantas 1m2 platībā. No dzīvojamās mājas tika evakuēti desmit cilvēki, bet ugunsgrēkā cieta aptuveni 60 gadus veca sieviete un aptuveni 45 gadus vecs vīrietis, kuri saindējās ar dūmiem. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 21.39.

Šonakt plkst. 4.27 ugunsdzēsēji glābēji devās dzēst ugunsgrēku, kurš izcēlās trīsstāvu dzīvojamā mājā Čiekurkalna līnijā Rīgā. Dzīvojamās mājas otrā stāva dzīvoklī dega griestu konstrukcija 10m2 platībā. No ēkas tika evakuēti astoņi cilvēki. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 7.03.

Aizvadītajās Lieldienu brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji arī dzēsa vairākus ugunsgrēkus, kuros dega atkritumi, šķūnis, četras pirtis, četras dārza mājas un sešas vieglās automašīnas, kā arī ugunsdzēsēji glābēji devās uz četriem izsaukumiem saistībā ar dzīvojamo māju dūmvados degošajiem sodrējiem.
Brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji arī devās dzēst 14 kūlas ugunsgrēkus ar kopēju platību 6,6 hektāri. Lielākais kūlas ugunsgrēks bija Saldus novada Novadnieku pagastā, kur dega kūla sešu hektāru platībā. Lai gan kūlas dedzināšana ir aizliegta un par to var tikt piemērots administratīvais sods, VUGD šogad reģistrējis jau 1861 kūlas ugunsgrēkus.

 

 
Pievienot komentāru

Please enter your name

(nepieciešams)

Please enter a valid email address

(netiks publicēts, nepieciešams)

Please enter your message

Flickr Photos

  • As conspiracists cry freedom, Australian lefties back riot police | Jeff Sparrow | Opinion
  • _8506186
  • _8506182
  • _8506184

kriminalzinas.lv © 2020 Visas tiesības paturētas