Operācijas “Arhimēds” laikā Latvijā atrod 13 ekskluzīvas automašīnas, kuras iepriekš nozagtas dažādās ES valstīs

10359086_691511220944786_6957792676544186191_o

Septembra vidū Europol organizēja starptautisku operāciju "Arhimēds". Operācijas mērķis bija "dot triecienu" organizētajai noziedzībai vienlaikus visā Eiropā, veicot dažādus pasākumus - pārbaudes, kratīšanas, aizturēšanas u.c. Operācijā piedalījās 28 ES dalībvalstis un sešas valstis ārpus ES, liecina Valsts policijas sniegtā informācija.

Kopā bija izvirzīti deviņi organizētās noziedzības apkarošanas virzieni, Latvijā piecos no šiem virzieniem strādāja Valsts policija, Valsts ieņēmumu dienests un Valsts robežsardze.

Galvenie panākumi "Arhimēda" ietvaros Latvijai bija zagto automašīnu meklēšanā, jo visas 13 operācijas laikā atrastās automašīnas tika atrastas Latvija, t.i., nevienā citā Eiropas valstī šajā jomā rezultātu nebija. Kopā Latvijā tika atrastas 13 ekskluzīvas automašīnas - viena Rīgā, viena Liepājā un vēl vienpadsmit automašīnas Daugavpilī kravas vilcienu sastāvā. Par šiem gadījumiem ir uzsākti vairāki kriminālprocesi un noskaidrots, ka ar vilcienu palīdzību ekskluzīvās automašīnas bija paredzēts nogādāt Tadžikistānā.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka zagtās automašīnas uz Latviju atvestas no dažādām valstīm - Vācijas, Beļģijas, Skandināvu valstīm. Interesanti, ka viena no Latvijā zagtajām automašīnām no sākuma nogādāta Lietuvā, bet vēlāk nogādāta atpakaļ Latvijā, lai pārvestu to uz Tadžikistānu.

Kopā operācijā "Arhimēds" visā Eiropā dalībvalstu tiesībsargājošajām iestādēm izdevies atsavināt 599kg kokaīna, 200kg heroīna, 1,3 tonnas marihuānas, kā arī izdevies izglābt 30 bērnus no cilvēktirdzniecības, aizturēt vairāk nekā 1000 personas un atgūt 13 zagtas ekskluzīvas automašīnas. Operācijas laikā iegūti arī jauni dati par noziedzību Eiropā, nostiprināta valstu starptautiskā sadarbība un dots pamatīgs "sitiens zem jostas vietas" organizētajai noziedzībai.
Pievienot komentāru

Please enter your name

(nepieciešams)

Please enter a valid email address

(netiks publicēts, nepieciešams)

Please enter your message

Flickr Photos

  • As conspiracists cry freedom, Australian lefties back riot police | Jeff Sparrow | Opinion
  • _8506186
  • _8506182
  • _8506184

kriminalzinas.lv © 2020 Visas tiesības paturētas