Ozolniekos aizdegas adventes vainags; tiek evakuēti cilvēki

Advent-wreath-candlesAizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 8.decembra plkst. 6:30 līdz 9.decembra plkst. 6:30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 27 izsaukumus. Kopumā dzēsti 13 ugunsgrēki, veikti 10 glābšanas darbi, bija arī četri maldinoši izsaukumi. Ugunsgrēkos nav cietuši vai bojā gājuši cilvēki.


Vakar, plkst. 15:13, VUGD saņēma informāciju, ka Ozolniekos, Meliorācijas ielā, trīsstāvu dzīvojamajā mājā ir jūtams sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā un pārmeklējot ēku, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka tās pirmajā stāvā deg Adventa vainags un tam blakus esošās sadzīves mantas un mēbeles 5m2 platībā. Ugunsgrēka rezultātā pa visu māju izplatījās melni un kodīgi dūmi, tāpēc ugunsdzēsēji glābēji no ēkas augšējiem stāviem evakuēja trīs cilvēkus un vēl trīs cilvēki tika izglābti, tos izvedot no ēkas ar glābšanas maskas palīdzību. Dzīvokļa saimniece bija izgājusi un atstājusi degam sveces Adventa vainagā, kas arī bija izraisījis ugunsgrēku.


VUGD atgādina, ka Adventa vainagā iedegtas sveces nedrīkst atstāt bez uzmanības, pat ne uz īsu brīdi un, dodoties prom vai pirms gulētiešanas, pārliecinieties, ka svece ir nodzēsta. Sveces stabili jānovieto uz nedegošas virsmas. Nekad nenovietojiet sveces citu siltuma avotu tuvumā, piemēram, uz televizoriem, radiatoriem, iekurtām krāsnīm vai kamīniem, kā arī audumu, aizkaru un mēbeļu tuvumā;


Vakar, plkst. 19:19, VUGD saņēma informāciju, ka Daugavā, pie Andrejsalas ielas Rīgā, slīkst cilvēks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji redzēja, ka upē atrodas sieviete un viņu virs ūdens tur kāds vīrietis, kas bija ielecis ūdenī, lai glābtu sievieti. Ugunsdzēsēji glābēji 17 gadus veco sievieti izcēla no ūdens un viņu un viņas glābēju nodeva mediķiem.


Vakar vakarā, plkst. 23:20, VUGD saņēma informāciju, ka Jēkabpilī, Viestura ielā, pēc vieglās un kravas automašīnas sadursmes notiek degvielas noplūde no kravas automašīnas. Ugunsdzēsēji glābēji demontēja kravas automašīnas degvielas bāku un tādējādi apturēja noplūdi. Lai nepieļautu noplūdušās degvielas nokļūšanu plašākā vidē, ugunsdzēsēji glābēji ap iztecējušo degvielu izveidoja apvaļņojumu. Līdz ugunsdzēsēju glābēju ierašanās brīdim no bākas bija noplūduši apmēram 400 litri degvielas. Kravas automašīnas īpašnieks noorganizēja skaidu atvešanu uz notikuma vietu, kuras tika izmantotas kā absorbents un tādējādi skaidas tika piesūcinātas ar degvielu un tā savākta. Absorbētās degvielas savākšanu tālāk organizēs Valsts vides dienests.

 

Pievienot komentāru

Please enter your name

(nepieciešams)

Please enter a valid email address

(netiks publicēts, nepieciešams)

Please enter your message

Flickr Photos

  • Cornwall-on-Hudson Police, Cornwall-on-Hudson, New York
  • Untitled Flickr photo
  • Untitled Flickr photo
  • NEWS: JUNE 2 Black Lives Matter protest Sydney

kriminalzinas.lv © 2020 Visas tiesības paturētas