Pēc 9. aprīļa grozījumiem noķerti 37 spaisa tirgotāji

Spice_drug


Kopš šī gada 9. aprīļa, kad stājās spēkā grozījumi Krimināllikumā, kas paredz kriminālatbildību par jauno psihoaktīvo vielu realizēšanu, Valsts policija ir uzsākusi 33 kriminālprocesus.

Kopumā ir aizturētas 37 personas, kuras glabājušas, pārvadājušas vai iegādājušās jaunās psihoaktīvās vielas realizēšanas nolūkā vai nodarbojušās ar to realizēšanu.

Pēc Krimināllikuma izmaiņu spēkā stāšanās Valsts policijai pavērās iespējas uzsākt aktīvāku un mērķtiecīgāku cīņu pret jauno psihoaktīvo vielu tirgotājiem, ar kriminālprocesuālām metodēm izmeklējot un apkarojot bīstamo vielu izplatību.

Agrākās jauno psihoaktīvo vielu tirdzniecības vietas savu darbību ir pārtraukušas, līdz ar to šo vielu izplatīšana pašlaik notiek līdzīgi kā pārējo narkotisko vielu tirdzniecība – slēptā veidā.

Četru mēnešu laikā Valsts policijas darbinieki, veicot izmeklēšanas un dažādus operatīvās meklēšanas pasākumus, ir aizturējuši kopumā 37 personas.

Visu aizturēto personu darbībās ir izdevies konstatēt un pierādīt nolūku realizēt jaunās psihoaktīvās vielas. Šajā laika posmā izņemti kopumā 1323 jauno psihoaktīvo vielu iepakojumi jeb aptuveni 385 grami augu maisījumu, liecina policijas sniegtā informācija.

Policija turpina aktīvu darbu jauno psihoaktīvo vielu izplatības apkarošanā. Uzmanība tiek pievērsta arī šo vielu iespējamai tirdzniecībai interneta vidē.

Ņemot vērā, ka lielākā daļa interneta vietņu, kuros piedāvāts iegādāties, iespējams, aizliegtās vielas, ir reģistrētas ārzemēs, izmeklēšanas process ir sarežģīts un ilgstošs.

Valsts policija turpinās izmantot visus pieejamos izmeklēšanas resursus un metodes, lai kontrolētu šāda veida vietņu darbību un apkarotu jauno psihoaktīvo vielu tirdzniecību interneta vidē.
Pievienot komentāru

Please enter your name

(nepieciešams)

Please enter a valid email address

(netiks publicēts, nepieciešams)

Please enter your message

Flickr Photos

  • San Francisco Police
  • Vigil for Ruth Bader Ginsburg at Supreme Court
  • Vigil for Ruth Bader Ginsburg at Supreme Court
  • Vigil for Ruth Bader Ginsburg at Supreme Court

kriminalzinas.lv © 2020 Visas tiesības paturētas