Policija brīdina par krāpnieciskiem darījumiem

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Limbažu iecirknī ar iesniegumu vērsusies zemniece, kas cietusi no krāpnieciskām darbībām. Cietušajai radīti zaudējumi 5 271 lata apmērā.

Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka sieviete ievietojusi laikrakstā sludinājumu ar informāciju, ka pārdod graudus. Uz sludinājumu atsaukusies persona, kas uzdevusies par firmas pārstāvi un panākta mutiska vienošanās par graudu pārdošanu. Norunātajā laikā saimniecībā ieradies viltus pircējs, īrētā automašīnā iekrautas gandrīz 32 tonnas graudu un noslēgts līgums, kurā pircējs un pārdevējs vienojušies, ka naudas pārskaitījums uz norādīto kontu tiks veikts divu dienu laikā. Zemniece naudas pārskaitījumu nav saņēmusi un tad arī atklājies, ka pircējs uz norādītajiem telefona numuriem nav sazvanāms un tuvākas ziņas par firmu, ar kuru noslēgts līgums, nav pieejamas.

Policijā uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 177. panta 1. daļas par krāpšanu un izmeklēšana turpinās. Policija brīdina zemniekus, ka šādiem gadījumiem ir tendence atkārtoties un atgādina, ka pirms šādu un līdzīgu darījumu slēgšanas noteikti ir jāpārbauda informāciju par firmu un jāievāc ziņas par tās darbības jomām. Tāpat vēlams noskaidrot, kādas ir atsausmes par līdzšinējo firmas darbu. Ieteikums izvairīties no pircēja piedāvājuma veikt pēcapmaksu, uzstājot uz vismaz daļēju summas pārskaitīšanu pirkuma izdarīšanas brīdī. Pirms veikt darījumu, jāizvērtē visi riski un nekavējoties jāreaģē, ja ievērojat ko aizdomīgu- uzmanība jāpievērš automašīnām ar ārvalstu numuru zīmēm un tam, kā izturas “pircējs”. Nozīmi vajadzētu pievērst arī tam, kādus jautājumus pircējs uzdod, pēc kā varēsiet gūt priekšsatu par viņa zināšanām konkrētajā jomā.

Policijai ir pamats uzskatīt, ka līdzīgi krāpnieciski darījumi veikti arī citur Latvijā.

Avots: Valsts policija
Pievienot komentāru

Please enter your name

(nepieciešams)

Please enter a valid email address

(netiks publicēts, nepieciešams)

Please enter your message

Flickr Photos

  • Carabinieri Subaru Forester Roma centro (Italian military police car in the city center of Rome)
  • Carabinieri Seat Leon Roma centro (Italian military police car in the city center of Rome)
  • Carabinieri Jeep Grand Cherokee Roma centro (Italian military police SWAT unit jeep in the city center of Rome)
  • Carabinieri Alfa Romeo Giulietta Roma centro (Italian military police car in the city center of Rome)

kriminalzinas.lv © 2020 Visas tiesības paturētas