Rīgas policisti aiztur sievieti par draudu izteikšanu sociālajos tīklos

Vakar Valsts policijas Rīgas Kriminālpolicijas darbinieki par nāves draudu izteikšanu aizturēja kādu 1982.gadā dzimušu sievieti, kura, izmantojot sociālo tīklu Facebook, divas reizes bija publicējusi ierakstus, kuros solīja „sarīkot asinspirti Latvijā”.


Informāciju par ierakstiem, kuros tiek solīts Latvijā sarīkot asinspirti, Rīgas reģiona darbinieki saņēma no sociālo tīklu lietotājiem, kuri par to policijai ziņoja, rakstot vēstules uz Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes oficiālajiem Facebook un Twitter(@VPRRP) kontiem. Sociālo tīklu lietotāji policijai ziņoja, ka sieviete draud veikt masu slepkavošanu, līdzīgu Norvēģijā un ASV notikušajiem gadījumiem.


Rīgas Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Sozinovs uzsver, ka šādus signālus policija uztver ļoti nopietni. „Analizējot citu valstu praksi, kurās ir notikuši masu slepkavošanas gadījumi, esam secinājuši, ka šādi ieraksti sociālo tīklu profilos ir vērtējami kā nopietni draudi sabiedrībai. Ārvalstīs ir novērots, ka bieži šīs personas pirms reālu darbību veikšanas, veic ierakstus sociālajos tīklos vai citos veidos publiski ziņo par saviem nodomiem”, skaidro A.Sozinovs.


Sākotnēji iedzīvotāji policiju informēja par vienu draudu izteikšanas gadījumu, taču īsi pirms aizturēšanas 1982.gadā dzimusī sieviete veica vēl vienu ierakstu, kurā atkārtoti solīja „sarīkot asinspirti”.


Šobrīd aizturētā ir ievietota īslaicīgās aizturēšanas izolatorā un ir uzsākts kriminālprocess par draudiem izdarīt slepkavību. Izmeklēšanas gaitā policija nozīmēs arī vairākas ekspertīzes.


Rīgas Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks A.Sozinovs izsaka pateicību katram iedzīvotājam, kurš ziņoja par šo gadījumu, un aicina arī turpmāk ziņot, ja šādi gadījumi interneta vidē tiek konstatēti.


Avots: Valsts policija

Pievienot komentāru

Please enter your name

(nepieciešams)

Please enter a valid email address

(netiks publicēts, nepieciešams)

Please enter your message

Flickr Photos

  • Carabinieri Yamaha motore Roma centro (Italian military police motorcycle in the city center of Rome)
  • Carabinieri BMW R1100-RTP Roma centro (Italian military police motorcycle in the city center of Rome)
  • Carabinieri Yamaha motore Roma centro (Italian military police motorcycle in the city center of Rome)
  • Two-Wheels-T-shirt

kriminalzinas.lv © 2020 Visas tiesības paturētas