Rīgas reģionā nedēļas laikā aizturēti trīs autovadītāji – kukuļdevēji

Nedēļas laikā Rīgas reģionā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ceļu policijas darbiniekiem trīs automašīnu vadītāji par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem deva kukuli, taču policisti kukuļdevējus aizturēja un uzsāka kriminālprocesu.

Pirmdien, 30. septembrī pulksten 10.35 Saulkrastu novadā, uz Ainažu šosejas Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ceļu policijas darbinieki par ceļus satiksmes pārkāpumu, apturēja kādu Mercedes Benz automašīnas vadītāju. Apturētā transportlīdzekļa vadītāja bija 1973. gadā dzimusi sieviete un, lai izvairītos no administratīvā soda, policistam deva kukuli 20 latu apmērā.

Taču brīvdienās, 28. septembrī pulksten 14.06 Rīgā, Lielirbes ielā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ceļu policijas darbinieki par ceļus satiksmes pārkāpumu, apturēja kādu Toyota automašīnas vadītāju. Apturētā transportlīdzekļa vadītājs bija kāds 1989. gadā dzimis vīrietis un, lai izvairītos no administratīvā soda, policistam deva kukuli 10 latu apmērā.

Savukārt pagājušajā nedēļā, 24. septembrī pulksten 21.35 Rīgā, Dzirciema ielā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ceļu policijas darbinieki par ceļus satiksmes pārkāpumu, apturēja kādu Ford automašīnas vadītāju. Apturētā transportlīdzekļa vadītājs bija 1971. gadā dzimis vīrietis un, lai izvairītos no administratīvā soda, policistam deva kukuli 20 latu apmērā.Policisti visos trijos gadījumos pārkāpējus aizturēja.

Rīgas reģionā šogad jau ir divdesmit trīs gadījumi, kad sākts kriminālprocess par kukuļa došanu ceļu policistam.

VP RRP atgādina, ka arī turpmāk cīņā ar korupciju uz ceļa pastiprinātu uzmanību pievērsīs ne tikai policistiem, kas ņem kukuļus, bet arī autovadītājiem, kas dod kukuļus. Kukuļu došana saskaņā ar Krimināllikumu ir sodāma pēc 323. panta, kurā par šādu noziedzīgu nodarījumu paredzēts sods ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods.

Avots: Valsts policija
Pievienot komentāru

Please enter your name

(nepieciešams)

Please enter a valid email address

(netiks publicēts, nepieciešams)

Please enter your message

Flickr Photos

  • Bicycle Police
  • Northern Regional Police Department
  • Northern Regional Police Department
  • Northern Regional Police Department

kriminalzinas.lv © 2020 Visas tiesības paturētas