Rīgas reģionā šogad aizturēti 33 autovadītāji-kukuļdevēji

9183655792_3d1f713503_z

Pagājušajā piektdienā, 22.augustā ap pulksten 14:00 Ķekavas novadā uz autoceļa Rīga – Bauska Ceļu policijas darbinieki apturēja automašīnu „BMW”, kurai nebija obligātā civiltiesiskās atbildības apdrošināšana. Lai izvairītos no administratīvā soda, 1995. gadā dzimušais automašīnas vadītājs policistam deva kukuli 50 eiro apmērā.

Savukārt 23.augustā ap pulksten 13:00 Biķernieku ielā, Rīgā, Ceļu policijas darbinieki par neatļauta kreisā pagrieziena veikšanu apturēja automašīnu „Seat”, kuru vadīja 1971. gadā dzimis Gruzijas pilsonis. Pārbaudot apturēto automašīnu, policisti konstatēja arī virkni citu pārkāpumu. Apturētais vīrietis brauca bez ieslēgtām tuvajām gaismām, automašīnai nebija OCTA, kā arī nebija veikta tehniskā apskate. Tāpat policisti konstatēja, ka automašīnas vadītājam nav vadītāja apliecības. Lai izvairītos no administratīvā soda, vīrietis policistam deva kukuli 40 eiro apmērā.

Abos gadījumos policijā sākts kriminālprocess par kukuļdošanu.

Šogad Rīgas reģionā jau reģistrēti 33 gadījumi, kad pret autovadītājiem sākts kriminālprocess par kukuļa došanu ceļu policistam.

Atgādinām, ka arī turpmāk cīņā ar korupciju uz ceļa pastiprinātu uzmanību pievērsīsim ne tikai policistiem, kas ņem kukuļus, bet arī autovadītājiem, kas dod kukuļus. Kukuļu došana saskaņā ar Krimināllikumu ir sodāma pēc 323. panta, kurā par šādu noziedzīgu nodarījumu paredzēts sods ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods.
Pievienot komentāru

Please enter your name

(nepieciešams)

Please enter a valid email address

(netiks publicēts, nepieciešams)

Please enter your message

Flickr Photos

  • Cornwall-on-Hudson Police, Cornwall-on-Hudson, New York
  • Untitled Flickr photo
  • Untitled Flickr photo
  • NEWS: JUNE 2 Black Lives Matter protest Sydney

kriminalzinas.lv © 2020 Visas tiesības paturētas