Sociālajos tīklos uzdarbojas krāpnieks, policija aicina atsaukties

5930025654_39f4a812f9_z

Valsts policija atklāj, ka pašlaik ir uzsākti vairāki kriminālprocesi par svešu personas datu izmantošanu, lai sev noformētu ātro kredītu. Likumsargi aicina nekavējoties ziņot par krāpšanas gadījumiem, kā arī atzīmē, ka savi personas un bankas dati ir jāuzmana un jāizturas pret tiem atbildīgi.

Valsts policijas pārstāve Diāna Lūkina stāsta, ka sociālajos portālos kāda persona, izmantojot viltus profilu, raksta nepazīstamiem cilvēkiem, piedāvājot neko nedarot, nopelnīt naudu.

Tiek ziņots, ka krāpnieks lielākoties apkrāpj cilvēkus portālos, kurus vairāk izmanto krievvalodīgie, taču pastāv iespēja, ka apkrāpšanas gadījumi notiek arī citās sociālajās vietnēs.

Kāda persona, kura apgalvo, ka pārstāv kādu firmu un nodarbina konkrētu skaitu darbinieku, nevēlas maksāt nodokļus, tādēļ vēlas veikt naudas pārskaitījumus caur izvēlēto cilvēku kontiem, tikai ar vienu nosacījumu- krāpniekam ir jāsaņem cilvēka vārds, uzvārds, personas kods, bankas konta numurs un internetbankas kodu kartes dati.

Tādējādi no personu kontiem tiek paņemti ātrie kredīti, kuri sasniedz pat vairākus simtus eiro, kurus cilvēks nespēj atmaksāt, tādējādi nokļūstot melnajā sarakstā.

Policija atgādina, ka darba devējiem un uzņēmējiem nav nepieciešamas bankas paroles un dati, tādēļ svešiniekiem nedrīkst pārlieku uzticēties un būt neuzmanīgiem pret savu personīgo informāciju.

Pašlaik policija aktīvi strādā pie krāpnieka notveršanas un aicina ikvienu no šāda nozieguma cietušo ziņot par notikušo.
Pievienot komentāru

Please enter your name

(nepieciešams)

Please enter a valid email address

(netiks publicēts, nepieciešams)

Please enter your message

Flickr Photos

  • As conspiracists cry freedom, Australian lefties back riot police | Jeff Sparrow | Opinion
  • _8506186
  • _8506182
  • _8506184

kriminalzinas.lv © 2020 Visas tiesības paturētas