Šogad Rīgas reģionā nozagti 597 velosipēdi

Lai arī kopējais velosipēdistu skaits nemainīgi pieaug, par 12 % šogad ir samazinājies kopējais nozagto velosipēdu skaits. Tas skaidrojams ar vairākiem iemesliem, norāda Valsts policija.


Faktori, kas ietekmē velozādzību skaita samazināšanos, ir policijas intensīvais darbs velozādzību apkarošanā, sabiedrības informēšana un izglītošana par drošības pasākumiem, tūlītēja reaģēšana zādzības gadījumā, kā arī sadarbība ne tikai ar citām tiesībsargājošām iestādēm, bet arī ar iedzīvotājiem. Valsts policija nedēļā aiztur vismaz trīs velozagļus un, ņemot vērā, ka bieži vien grūtības sagādā atrast velosipēdu īpašnieku, aicina reģistrēt velosipēdu CSDD brīvprātīgajā reģistrā.


Kā norāda Valsts policijas sadarbības partneri “Latvijas Riteņbraucēju apvienība” un velovortāls “Divritenis.lv”, kopējais velosipēdistu skaits ir būtiski palielinājies. Ikgadējā riteņbraucēju skaitīšanā uz galvenajiem Rīgas tiltiem pār Daugavu un dzelzceļa loku, kā arī uz Skolas ielas veloceliņa konstatēts, ka braucošo riteņbraucēju skaits gada laikā pieaudzis par gandrīz piekto daļu. Tajā skaitā palielinās velotransporta izmantošana visas sezonas garumā.


Kopējā statistika liecina, ka 2012. pusgada periodā kopējais nozagto velosipēdu skaits Rīgas reģionā bija 684. Savukārt 2013. gada pusgada periodā no 1. janvāra līdz 30. jūnijam Rīgas reģionā nozagti 597 velosipēdi. No tiem lielākā daļa nozagti tāpēc, ka bijuši nepieslēgti vai pieslēgti ar nekvalitatīviem saslēgiem, kas nespēj nodrošināt pietiekamu aizsardzību pret velozagļiem. Apkopojot statistiku, biežākais noziegumu izdarīšanas laiks nemainīgi ir maija un jūnija mēneši.


Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas priekšnieks Andrejs Sozinovs norāda: „Izvērtējot reģistrētās velosipēdu zādzības, jāsecina, ka velosipēdus zog gan no publiskām vietām, tādām kā parki, ielas un pagalmi, gan arī no daudzdzīvokļu māju kāpņu telpām un balkoniem. Valsts policija aicina velosipēdu īpašniekus, lai nepiedzīvotu nepatīkamus brīžus un pasargātu sevi no velozagļiem, rūpēties par sava īpašuma – velosipēda drošību. Policija vēlreiz atgādina, ka nepieciešams ir ne tikai labs saslēgs velosipēda drošības nodrošināšanai, bet arī nepieciešams izvērtēt potenciālo vietu, kur novietot velosipēdu.”


Avots: nra.lv

Pievienot komentāru

Please enter your name

(nepieciešams)

Please enter a valid email address

(netiks publicēts, nepieciešams)

Please enter your message

Flickr Photos

  • Bicycle Police
  • Northern Regional Police Department
  • Northern Regional Police Department
  • Northern Regional Police Department

kriminalzinas.lv © 2020 Visas tiesības paturētas