Vakardien VUGD dzēsuši 89 ugunsgrēkus; cietuši trīs cilvēki

16084374880_e855f65bbe_z

Aizvadītajās diennaktī, laika posmā no šī gada 25.marta plkst. 6:30 līdz 26.marta plkst. 6:30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 108 izsaukumus, no tiem 89 izsaukumi bija uz ugunsgrēkiem, tajā skaitā 68 izsaukumi uz kūlas ugunsgrēkiem, veikti 9 glābšanas darbi un saņemti 9 maldinājumi. Vakardien ugunsgrēkos cieta trīs cilvēki.

Vakardien plkst. 22:05 VUGD saņēma izsaukumu uz Tērvetes ielu Jelgavā, kur 50m2 platībā dega dzīvoklis. Ierodoties notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka no piecstāvu ķieģeļu dzīvojamās mājas trešā stāva dzīvokļa nāca dūmi. Izmantojot autokāpnes, četrus iedzīvotājus ugunsdzēsēji nocēla no dzīvojamās mājas balkoniem. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 00:24 un ugunsgrēkā cieta sieviete 50 gadu vecumā un vīrietis 54 gadu vecumā, kuri tika nogādāti līdz neatliekamās medicīniskās palīdzības mediķiem. Veicot ugunsgrēka likvidācijas darbus, viens ugunsdzēsējs glābējs pārkarsa un tika nogādāts slimnīcā.

Naktī plkst. 00:07 tika saņemts izsaukums uz Satiksmes ielu Jelgavā, kur piecstāvu dzīvojamās mājas otrajā stāvā bija izcēlies ugunsgrēks. Ugunsdzēsēji glābēji, iekļūstot dzīvoklī caur logu, konstatēja, ka dzīvoklī bez uzraudzības bija atstāta elektriskā plīts uz kuras piededzis ēdiens 0,5m2 platībā. Apmēram 35 gadus vecs vīrietis, kurš notikuma brīdī gulēja un bija saelpojies dūmus, nodots neatliekamās medicīniskās palīdzības mediķiem. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 00:29.

Aizvadītajā diennaktī Latvijā tika reģistrēti 68 izsaukumi uz kūlas ugunsgrēkiem. Ugunsdzēsēji glābēji vakardien dzēsa kūlas ugunsgrēkus vairāk kā 81 hektāra platībā. Aizvadītajā diennaktī lielākās kūlas degšanas platības bija:

 

20 hektāri – Krustpils novada Variešu pagastā;

10 hektāri – Ogres novada Ogresgala pagastā;

8 hektāri – Salaspils un Alsungas novados;

6 hektāri – Nīcas novada Nīcas pagastā.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta un par to var tikt piemērots administratīvais sods. Kūlas dedzināšana apdraud cilvēku īpašumu, veselību un dzīvību un ikvienas personas pienākums ir nepieļaut ugunsgrēka izcelšanos vai darbības, kas var novest pie ugunsgrēka. VUGD aicina iedzīvotājus sakopt sev piederošās teritorijas bez kūlas dedzināšanas. Gadījumos, ja iedzīvotāji pamana kūlas ugunsgrēku, tad nekavējoties jāzvana VUGD uz tālruni 112.
Pievienot komentāru

Please enter your name

(nepieciešams)

Please enter a valid email address

(netiks publicēts, nepieciešams)

Please enter your message

Flickr Photos

  • As conspiracists cry freedom, Australian lefties back riot police | Jeff Sparrow | Opinion
  • _8506186
  • _8506182
  • _8506184

kriminalzinas.lv © 2020 Visas tiesības paturētas