Vērienīgā latvietes glābšana Mančesterā

SONY DSC

Šā gada augustā Mančesterā notikusī nebrīvē turētās latvietes glābšanas operācija uzskatāma par veiksmīgu piemēru policijas starptautiskajai sadarbībai. Operācija aizsākās Latvijā, Aizkraukles iecirknī un šīs glābšanas operācijas laikā Valsts policijas Starptautiskās sadarbības birojs nemitīgi uzturēja kontaktu ar kolēģiem no Interpola Mančesteras biroja, lai 1978.gadā dzimušās sievietes glābšana būtu veiksmīga.

Sākotnējā informācija, ko Valsts policijas Aizkraukles iecirkņa darbinieki saņēma, bija ļoti skopa – iecirknī ieradās pazudušās sievietes māte un ziņoja, ka viņas meita pret pašas gribu tiek turēta kādā dzīvoklī Mančesterā, taču nebija zināma ne cietušās atrašanās vieta, ne arī ļaundaru identitāte. Cietušās māte stāstīja, ka gadu iepriekš meita devusies strādāt uz Lielbritāniju, taču izrādījies, ka strādāt gribētāja maldināta par iespējām strādāt.

Aizkraukles iecirkņa darbinieki nekavējoties pazudušo meitu izsludināja meklēšanā un Valsts policijas Starptautiskās sadarbības birojs ievietoja personu starptautiskajā meklēšanā Sievietei ļauts sazvanīties ar māti, taču sagūstītāji paši ievadījuši tālruņa numuru un pārliecinājušies, ka netiek izpausta lieka informācija, tādēļ tik ilgu laiku mātei šķitis, ka viņas atvasei Mančesterā klājas labi. Tomēr izrādījās, ka viņa tiek turēta kādā dzīvoklī, kurā dzīves apstākļi bijuši līdzīgi cietumam – logiem priekšā restes un saziņa ar ārpasauli notikusi stingrā uzraudzībā.

Lūzuma punkts iestājās tad, kad vienas sarunas laikā meitai tomēr izdevās pastāstīt par briesmīgajiem dzīves apstākļiem, taču viņa nezināja savu atrašanās vietu. Tajā brīdī māte vērsās Aizkraukles iecirknī. Iecirkņa darbinieki visu iegūto informāciju uzreiz nosūtīja Valsts policijas Starptautiskās sadarbības birojam, kas tālāk koordinēja sadarbību ar Mančesteras policistiem.

Vienlaikus iecirkņa darbinieki strādāja ar cietušās māti, kura bija vienīgā, kas varēja sazināties ar cietušo. Pēdējā informācija, ko meita paspēja nodot bija 18.augustā - viņa drīz tikšot pārvesta uz citu adresi iespējams fiktīvu laulību noslēgšanai.Cietušajai bija izdevies uz īsu mirkli redzēt korespondenci, kas iespējams bija sūtīta uz viņas tā brīža atrašanās vieta. Precīzu adresi viņa nevarēja nosaukt, bet zināja pateikt dažus burtus, kas bija lasāmi uz aploksnes.

Iegūto informāciju VP Starptautiskās sadarbības biroja darbinieki nosūtīja Mančesteras policijai, kurai pēc skopās informācijas un telefona numuriem no kuriem meita sazinājās ar māti beidzot izdevās noteikt sievietes atrašanās vietu, un dienu vēlāk latviete tika izglābta no gūsta, kā arī tika aizturēti trīs aizdomās turētie.

Šobrīd ar cietušo strādā Mančesteras izmeklētāji kriminālprocesa ietvaros pierakstot liecības, un ĀM Konsulārais departaments sniedz nepieciešamo atbalstu, lai cietusī varētu atgriezties savās mājās – Latvijā.
Pievienot komentāru

Please enter your name

(nepieciešams)

Please enter a valid email address

(netiks publicēts, nepieciešams)

Please enter your message

Flickr Photos

  • Town of Newburgh PD K9 & Haverstraw Town PD K9, New York
  • Brooklyn Bridge (NYPD) - New York City
  • Haverstraw Town Police K9, Haverstraw, New York
  • City of Newburgh Police, Newburgh, New York

kriminalzinas.lv © 2020 Visas tiesības paturētas