VID muitas amatpersonas Ventspils ostā novērš mēģinājumu nelegāli pārvietot 328 tūkstošus cigarešu


24092014_3l

Sestdien, 2014.gada 20.septembrī, Ventspils ostā muitas amatpersonas, veicot uz prāmja, kas kursē uz Zviedrijas pilsētu Nīneshamnu, uzbraucošo transportlīdzekļu plūsmas kontroli, pārbaudīja kādu Lietuvas Republikā reģistrētu kravas furgonu un veica autovadītāja intervēšanu. Saskaņā ar kravas pavaddokumentiem, krava, kurā atradās termiskais rezervuārs, tika vesta no Polijas uz Zviedriju, informē VID Sabiedrisko attiecību daļa.

Kravas pārbaudes laikā darba suns izrādīja pastiprinātu interesi par termisko rezervuāru, tādēļ transportlīdzeklis tika novirzīts padziļinātās kontroles veikšanai. Muitas amatpersonas konstatēja, ka viena no rezervuāra šuvēm ir sametināta tikai atsevišķās vietās un, atverot rezervuāra vienu pusi, atklāja, ka tajā ir paslēptas cigaretes.

Kontroles rezultātā tika izņemtas 328 820 cigaretes „Fest” ar Baltkrievijas Republikas akcīzes nodokļa markām. Cigarešu kopējā vērtība, ieskaitot maksājamos nodokļus, ir aptuveni 47 500 eiro.

Par konstatēto pārkāpumu uzsākta lietvedība administratīvā pārkāpuma lietā pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 201¹².panta par muitošanai pakļauto preču vai citu vērtību ievešanu Latvijas Republikas muitas teritorijā vai izvešanu no tās, apejot muitas kontroli vai noslēpjot šīs preces vai citas vērtības no šādas kontroles, vai nedeklarējot, vai izmantojot viltotus muitas vai citus dokumentus, vai citādā nelikumīgā veidā (kontrabanda).

Lietas materiāli nodoti VID Muitas kriminālpārvaldei.

24092014_2l 24092014_l
Pievienot komentāru

Please enter your name

(nepieciešams)

Please enter a valid email address

(netiks publicēts, nepieciešams)

Please enter your message

Flickr Photos

  • Bicycle Police
  • Northern Regional Police Department
  • Northern Regional Police Department
  • Northern Regional Police Department

kriminalzinas.lv © 2020 Visas tiesības paturētas