VID Muitas policija nodod kriminālvajāšanai personu grupu, kas ieveda kontrabandas cigaretes, slēpjot tās ogļu kravās

25112014_l

2014.gada 12.novembrī Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas policijas pārvalde  (MPP) nosūtīja kriminālvajāšanas uzsākšanai kriminālprocesu par piecu personu grupas organizēto cigarešu kontrabandu un ievešanu no Krievijas un Baltkrievijas, izmantojot dzelzceļa vagonus ar akmeņoglēm cigarešu slēpšanai. Šī personu grupa ar cigarešu kontrabandu nodarbojās ilgstoši, gada laikā valstī nelikumīgi ievedot vairākus miljonus cigarešu, bet rūpīga darba rezultātā VID MPP izdevies aizturēt ne tikai kontrabandas izpildītājus, bet arī organizatorus. Kriminālprocess pret piecām personām sākts pēc Krimināllikuma 190.panta trešajā daļā un 221.panta trešajā daļā noteiktā noziedzīga nodarījuma pazīmēm, informē VID.

2013.gada 28.jūlijā, veicot plānotus operatīvos un izmeklēšanas pasākumus, VID MPP amatpersonas aizturēja personu grupu, kas, izmantojot dzelzceļa vagonus ar akmeņoglēm, nodarbojās ar cigarešu kontrabandas organizēšanu un ievešanu no Krievijas un Baltkrievijas. Par šo gadījumu tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 190.panta otrās daļas. Tiek uzskatīts, ka šī personu grupa ar cigarešu kontrabandu nodarbojās ilgstoši, gada laikā valstī nelikumīgi ievedot vairākus miljonus cigarešu, kurus realizēja Latvijā nelegālajā tirgū. VID muitas amatpersonas jau iepriekš vairākkārt bija atradušas un konfiscējušas cigaretes, kas tika ievestas šādā veidā, līdz rūpīga un ilgstoša darba rezultātā MPP izdevās aizturēt arī organizatorus.

Cigaretes kontrabandas ceļā tika ievestas, paslēpjot tās dzelzceļa vagonos zem akmeņoglēm. Kontrabandisti paši organizēja cigarešu iepirkšanu un paslēpšanu Krievijā un Baltkrievijā. Grupas dalībnieki rīkojās pēc iepriekš izstrādāta plāna. Izmantojot to, ka viens no grupas dalībniekiem pārzināja dzelzceļa un kravas vilcienu kustības sistēmu starp valstīm, likuma pārkāpēji piekļuva kravas vilciena vagonam, kuru bija paredzēts sūtīt uz Latviju, un maisos iesaiņotās cigaretes apraka oglēs. Lai sekotu līdzi attiecīgo vagonu kustībai, izmantoja GPS raidītājus, kurus ievietoja vagonos ar paslēptajām cigaretēm. Kad vilciena sastāvs iebrauca Latvijā, organizētās grupas dalībnieki uzkāpa uz kravas vilciena vagona, kurā atradās paslēptās cigaretes. Maisus ar cigaretēm izmeta no braucoša vilciena. Citi grupas dalībnieki izmestās cigaretes savāca un iekrāva automobilī pārvešanai uz glabāšanas vietu. Cigarešu izmešanu no vilcienu vagoniem organizēja Krāslavas, Daugavpils vai Jēkabpils novados.

2013.gada 28.jūlijā ceļa posmā starp Jersiku un Līvāniem VID muitas amatpersonas aizturēja automobili VW Vento, kurā atradās divas personas un kopumā 101 600 dažādu marku cigarešu ar Krievijas un Baltkrievijas akcīzes nodokļa markām. Vienlaikus Līvānu pilsētas teritorijā tika aizturēta automašīna VW Passat ar trīs organizētās grupas dalībniekiem.

Jau 2013.gada 5.jūlijā VID Muitas policijas pārvaldē tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 190.panta otrās daļas.

Veicot citas izmeklēšanas darbības – kratīšanas aizturēto personu dzīvesvietās un izņemšanas –, kopumā tika izņemtas 136 000 cigarešu ar Baltkrievijas un Krievijas akcīzes nodokļa markām, naudas līdzekļi, GPS raidītāji, datori ar navigācijas raidītāju izsekošanas programmām, divi transportlīdzekļi, kā arī aizturētas sešas personas. Aizturētajiem piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Kriminālprocesa pirmstiesas izmeklēšanā konstatēts, ka organizēta piecu Latvijas iedzīvotāju grupa ilglaicīgi veica muitošanai pakļauto preču – cigarešu – kontrabandu, noslēpjot tās no muitas kontroles dzelzceļa ogļu kravās.

Ilgstošu operatīvo darbību rezultātā izdevās aizturēt piecus organizētas grupas līdzdalībniekus un apturēt organizēta grupējuma noziedzīgu darbību cigarešu nelegālajā apritē.

Par minēto noziedzīgo nodarījumu pieci organizētas grupas līdzdalībnieki atzīti par aizdomās turētiem, viņiem piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

25112014_2l
Pievienot komentāru

Please enter your name

(nepieciešams)

Please enter a valid email address

(netiks publicēts, nepieciešams)

Please enter your message

Flickr Photos

  • San Francisco Police
  • Vigil for Ruth Bader Ginsburg at Supreme Court
  • Vigil for Ruth Bader Ginsburg at Supreme Court
  • Vigil for Ruth Bader Ginsburg at Supreme Court

kriminalzinas.lv © 2020 Visas tiesības paturētas