Visā Latvijā aktīvi dedzināta sausā zāle

Burn-Dry-Grass-1497568

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 29.oktobra plkst. 6:30 līdz 30.oktobra plkst. 6:30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 103 izsaukumus. Kopumā dzēsts 81 ugunsgrēks, veikti 10 glābšanas darbi, bija arī 12 maldinoši izsaukumi, informē VUGD.

Vakar, plkst. 15:12, VUGD saņēma informāciju, ka Rūjienas novada Ipiķu pagastā trīsstāvu dzīvojamās mājas dzīvoklī uz plīts ir aizdedzies eļļas katls. Kad ugunsdzēsēji glābēji ieradās notikuma vietā, ugunsgrēks jau bija apdzēsts. Negadījumā cieta 16 gadus veca meitene, kura guva applaucējumus.

VUGD atgādina, ka gadījumos, ja uz plīts aizdegas eļļa, to  jādzēš, uzliekot vāku, ugunsdzēsības pārklāju vai biezu nesintētisku audumu, lai novērstu skābekļa piekļūšanu degšanas vietai. Degošu eļļu un taukus nekādā gadījumā nedrīkst dzēst ar ūdeni, jo rodas spēcīgs tvaiks, kas rada applaucējumus.

Vakar, plkst. 08:41, VUGD saņēma informāciju, ka Jelgavā, Tērvetes ielā, dzīvojamajā mājā ir jūtams sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka pirmā stāva dzīvoklī deg dīvāns 4m2 platībā. Ugunsgrēkā gāja bojā 75 gadus veca sieviete.

Aizvadītajā diennaktī visā Latvijā reģistrēti 47 ugunsgrēki, kuros dega sausā zāle vai niedres. Diemžēl, līdzīgi kā pavasarī, arī šajos ugunsgrēkos ir nodegušas vairākas ēkas. Ludzas novada Rundēnu novadā dega sausā zāle sešu hektāru platībā un nodega 30m2liels šķūnītis ar malku. Sabilē Ventspils ielā dega sausā zāle 15m2 un dārza mājiņa 8m2platībā.
Pievienot komentāru

Please enter your name

(nepieciešams)

Please enter a valid email address

(netiks publicēts, nepieciešams)

Please enter your message

Flickr Photos

  • Carabinieri Subaru Forester Roma centro (Italian military police car in the city center of Rome)
  • Carabinieri Seat Leon Roma centro (Italian military police car in the city center of Rome)
  • Carabinieri Jeep Grand Cherokee Roma centro (Italian military police SWAT unit jeep in the city center of Rome)
  • Carabinieri Alfa Romeo Giulietta Roma centro (Italian military police car in the city center of Rome)

kriminalzinas.lv © 2020 Visas tiesības paturētas